Search

انتخاب زبان×

هشدار

JFolder: :فایلها: مسیر یک پوشه نیست. مسیر: [ROOT]/images/201701/2017010901
×

توجه

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/201701/2017010901

تجلیل از مسیحیان تهران در برج میلاد

بیش از یکصد نفر از همشهریان پیرو دین مسیح (ارامنه و آشوریان) استان تهران به مناسبت آغاز سال نو میلادی جهارشنبه 15 دی ماه میهمان برج میلاد تهران شدند و از بخش‌های مختلف یادمان ملی ایرانیان بازدید کردند. 

در این برنامه که با حضور جمعی از مسئولین و جانبازان مسیحی دفاع مقدس برگزار شد با سخنرانی  مدیر عامل برج میلاد تهران  آقای درویش پور، نماینده آشوریان و کلدانیان ایران آقای بت کولیا و از قهرمانان جانباز  عرصه دفاع مقدس آقای شاکری، همچنین نایب اسقف کلیسای شرق آشوری  وانیا سرکیس ادامه یافت و طی آن از خانواده های شهدای اقلیت ها و هنرمندان و ورزشکاران مسیحی تجلیل به عمل آمد.

آقای درویش پور ضمن تبریک سال نو و خوشامدگویی، وجود تنوع فرهنگی در جامعه را سرمایه ای برای همه ایرانیان  دانست و  یاد شهدای اقلیت ها را گرامی داشت. وی در ادامه از مادران این شهدا یاد کرده و گفت: حتی کاری که این مادران مسیحی با اهدای فرزندان خود برای ایران عزیز  کردند بالاتر از هر نوع خدمتی می دانیم.

بت کولیا، نماینده جامعه آشوریان نیز با بیان اینکه ایران امن ترین کشور برای حضور و زندگی اقوام و پیروان ادیان دیگر بوده و هست از سرگذشت تلخی که بر جامعه آشوریان، ارامنه، شیعیان و یونانیان در  ترکیه عثمانی که توسط دولت ترکیه  در نسل کشی سال 1914م اتفاق افتاد، یاد کرد.

سردار جانباز مجتبی شاکری، از قهرمانان عرصه دفاع مقدس  نیز با ذکر اینکه ارامنه بیش از یکصدوبیست شهید تقدیم امر مقدس دفاع از کشور کرده اند همبستگی و وحدت اقوام را بالاترین سرمایه کشور دانست که توسط جوانانی بدست آمده که تربیت این مادران شهید  را  توشه راه خود کرده بودند.

طی این برنامه فیلمی گزارش گونه از فعالیت دومین روزنامه قدیمی درحال انتشار کشور  با نام "آلیک 85 ساله" به نمایش درآمد که طی آن مصاحبه ای با آرا  شاه نظریان، مدیر داخلی روزنامه آلیک نیز پخش شد. آرا شاه نظریان  همزمانی عید دو میلاد را  فرصتی برای تبریک سال نو میلادی و هفته وحدت دانست که خود نمادی از همزیستی مسالمت‌آمیز  همه جوامع و اقوام مختلف ایرانی است.

برگزاری جشن سال نو میلادی ، که با شرکت جمعی از خانواده های شهدای ارامنه و آشوری، و همچنین هنرمندان و ورزشکاران این جوامع برگزار شد  از ویژه برنامه‌های شهرداری تهران به مناسبت آغاز سال نو میلادی بود که این برنامه با میزبانی و مشارکت برج میلاد تهران و همت و کوشش مهدی عباس نژاد که خود به عنوان مجری  برنامه جشن را همراهی می کرد اجرا شد. پس از مراسم رسمی و برنامه تجلیل  میهمانان برنامه از بخش‌های مختلف برج میلاد، به عنوان یادمان ملی ایرانیان بازدید کردند.

دکتر رازمیک اوهانیان – رهبر گروه کر ارکستر سمفونیک وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی، رهبر گروه کر ارکستر سمفونیک صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، دارنده دیپلم درجه 1 هنری از شورای ارزشیابی هنرمندان وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی، خانم آناهید زرگریان – رئیس انجمن خیریه بانوان ارمنی، آقای شانت عیسی قلیان – صخره نورد از مجموعه فرهنگی ورزشی سیپان، آقای داویت مومجیان – بسکتبالیست از مجموعه فرهنگی ورزشی رافی 

خانواده های شهدای ارمنی رازمیک خاچاطوریان ، واهیک باغداساریان، آلن آبکار شاه نظری، ویگن کاراپطی ورازمیک داوتیان، جانباز ارمنی آلبرت محمودلو و آزاده ارمنی آیواز خداوردیان، همچنین مدیر داخلی روزنامه آلیک نمایندگانی ازارامنه بودند که دراین جشن شرکت داشته و تجلیل شدند.

اعضای هیئت پاسداشت ارزشهای دفاع مقدس جامعه ارامنه ایران و نمایندگانی از کارکنان روزنامه آلیک نیز دراین جشن شرکت داشتند.

{gallery}201701/2017010901{/gallery}

تماس با ما

خیابان استاد نجات الهی، شماره 295
تهران 1598873311

No.295, Ostad Nejatollahi Ave.,
Tehran - IRAN

Tel: (+98-21) 88901634, 88901635,
88901636, 88897980, 88897981

Fax: (+98-21) 88892617

info@tehranprelacy.com


روابط عمومی شورای خلیفه گری:
pr@tehranprelacy.com