Search

انتخاب زبان×

هشدار

JFolder: :فایلها: مسیر یک پوشه نیست. مسیر: [ROOT]/images/201609/2016090402
×

توجه

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/201609/2016090402

جامعه ای با چشم انداز روشن

-جناب اسقف سرنوشت ما چه خواهد شد؟ همه در حال رفتن هستند. این پرسش را یکی از شهروندان ارمنی در طی دیداری که با یک خانواده سوگوار در محله ساسون (نارمک) داشتم از من پرسید.

گفتم. "ما در شرایط خوبی قرار داریم" و دلیل نگرانی اش را جویا شدم. "چرا دچار یأس شده اید؟ اگرچه از میزان جمعیت ارامنه در حوزه خلیفه گری ما کاسته شده است و برخی از اعضای جامعه بدون شناخت کافی از این که عازم کجا هستند زندگی خود را به حراج گذاشته و سرنوشت مبهم خود را در غربت جستجو می کنند، اما ما کماکان قدرتمند و توانا هستیم و جامعه ارمنیان همچنان به حیات خود ادامه می دهد."

آری، تائید این موضوع که جامعه ارمنیان نیز با ابتلا به بیماری جهانی مهاجرت بدون دلیل کافی و همچنین شناخت کافی از مقصد خود در حال رفتن است، بسیار غم انگیز می باشد.

البته جابجایی جمعیت یک پدیده عمومی است و هر انسان آزاد است تا مکان زندگی خود را انتخاب نماید اما براساس یک دستور نانوشته  اخلاقی هیچ کس حق ندارد برای توجیه جابجایی خود اقدام به سیاه نمایی کشور و جامعه ای نماید که زادگاه پدران او بوده و  برای صدها سال در آن جا زیسته است. این واقعیتی است که در سفر اخیر خود به آمریکا شاهد آن بودم.

با تأسف شاهد غم و اندوه و چروک هایی بودم که سرنوشت و آینده مبهم بر چهره های بسیاری از آن ها نشانده است. در چشمان همه آن ها غم دوری از ایران و روزهای زندگی در ایران موج می زد.

اما اکنون، هنگامیکه نظاره گر حیات اجتماعی ارمنیان ایران و به ویژه ارمنیان تهران هستم، شادی وصف ناپذیری قلبم را سیراب کرده و روحم از دیدن جامعه پوینده و فعالیت های آینده نگر در آن جلا می یابد.

انجمن های فرهنگی و ورزشی ما با جدیت تمام پیگیر فعالیت های خود بوده و مسئولین مدارس سرگرم  تعمیرات و تجهیز آن ها هستند. باشگاه فرهنگی و ورزشی  "آرارات" در حال آماده سازی مراسم با شکوه افتتاح چهل و هشتمین دوره بازی های المپیک ارامنه ایران با حضور میهمانان ارزشمند از خارج از کشور است. "آلیک" تنها روزنامه ارمنی زبان ایران در صدد برگزاری جشن هشتاد و پنج سالگی خود است. انجمن فرهنگی و ورزشی "نائیری" در حال پیگیری عملیات احداث مجموعه جدید خود می باشد.

در ماه های آتی جاثلیق آرام اول رهبر ارامنه کل حوزه سیلیسی جهت دیدار با ارمنیان و همچنین شرکت در گفتگوی بین ادیان عازم ایران خواهد شد. جاثلیق آرام اول به عنوان رهبری شجاع و روحانی آزاده همواره مدافع حقوق پایمال شده ملت ارمنی بوده و مبارزه حق طلبانه ملت ارمنی را وارد مرحله ای جدید نموده است.

جامعه ارمنیان تهران نیز در حال آماده سازی مقدمات برگزاری انتخابات مجمع نمایندگان خلیفه گری ارامنه تهران، عالی ترین نهاد در ساختار اجتماعی خود، با هدف نوسازی و تجدید حیات می باشد.

در کنار این فضای زیبا، پر محتوی و روحیه بخش، فعالیت درخشان دیگری نیز در جریان است  که در نتیجه آن و با همت هیئت مدیره باشگاه فرهنگی و ورزشی "آرارات"  قرار است این مجموعه صاحب سالن ورزشی مجهز و چند منظوره به همراه بخش های مختلف جانبی شود.

این جامعه ای است که از یک سو با فعالیت ها و نهادهای خود بر تعلق و تعهد خود نسبت به سرزمین خود، ایران گواهی می دهد و از سوی دیگر این ندا را سر می دهد که "ما در اینجا حضور داریم و حضور خواهیم داشت"، زیرا خاک این سرزمین در طی صدها سال با عرق پیشانی، خون ریخته شده و فداکاری پدران ما تقدس یافته است.

به عنوان خلیفه ارامنه تهران قدردانی از تلاش ها و زحمات باشگاه فرهنگی و ورزشی "آرارات" و همچنین دیگر اعضای جامعه ارمنیان را که به عنوان شهروندانی صادق و وفادار به کوشش و تلاش خود در جهت اعتلای جامعه ارمنیان و میهن عزیز خود ایران ادامه می‌دهند، افتخاری برای خود می دانم.

به همراه مهندس گورک وارطان رئیس هیئت مدیره باشگاه "آرارات" و همچنین نورایر آرامیان رئیس مجمع نمایندگان خلیفه گری ارامنه تهران افتخار بازدید از فعالیت های عمرانی در ورزشگاه "آرارات" را داشتم. جا دارد تأکید نمایم که ما همچنان در این جا حضور داریم. همچنان به تلاش و فعالیت خود ادامه خواهیم داد و بی تردید بر میزان جمعیت ما نیز افزوده خواهد شد.

این یکی از نمادهای واقعی میهن دوستی است که بی تردید مایه افتخار همگان می باشد.

لحظه ای درنگ کنید و بیاندیشید. آیا مایل به جابجایی هستید؟ میهنتان در انتظار شما است. چرا به دنبال پناهگاه در کشورهای دیگر هستید؟ میهن تضمین کننده جاودانگی ملت ها است. برای دست یافتن به جاودانگی سرزمین خود را پاس بدارید.

اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان - خلیفه ارامنه تهران

مترجم: روبرت مارکاریان 

{gallery}201609/2016090402{/gallery}

تماس با ما

خیابان استاد نجات الهی، شماره 295
تهران 1598873311

No.295, Ostad Nejatollahi Ave.,
Tehran - IRAN

Tel: (+98-21) 88901634, 88901635,
88901636, 88897980, 88897981

Fax: (+98-21) 88892617

info@tehranprelacy.com


روابط عمومی شورای خلیفه گری:
pr@tehranprelacy.com