Search

انتخاب زبانبازدید وزیر ارتباطات و حمل و نقل جمهوری ارمنستان از خلیفه گری ارامنه تهران

گاگیک بیگلریان وزیر ارتباطات و حمل و نقل جمهوری ارمنستان که برای دیداری رسمی به ایران سفر کرده بود روز چهارشنبه 20 ژانویه به همراه آرتاشس تومانیان سفیر تام الاختیار و فوق العاده جمهوری ارمنستان و اعضای سفارت از خلیفه گری ارامنه تهران بازدید کرد.

اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان خلیفه ارامنه تهران در نشستی که در تالار خلیفه گری ارامنه تهران برگزار شد، توضیحاتی را پیرامون ساختار و فعالیت های جاری در جامعه ارامنه ایران و بویژه ارامنه تهران ارائه نمود.

خلیفه ارامنه تهران همچنین از گسترش روابط ایران و ارمنستان ابراز خرسندی کرد.

در این دیدار گاگیک بیگلریان وزیر ارتباطات و حمل ارمنستان نیز گزارشی از مذاکرات سازنده خود با وزرای ارتباطات و فن آوری اطلاعات و همچنین راه و شهرسازی ایران و همچنین قراردادهای امضا شده ارائه کرد. وی تاکید کرد، روابط ایران و ارمنستان با شتابی مضاعف در حال پیشرفت هستند. وی همچنین بر اهمیت نقش ارامنه دیاسپورا در توسه روابط ارمنستان با کشورهای محل سکونت خود تاکید و از گسترش روابط ارمنستان و دیاسپورا ابراز خوشنودی نمود.

دکتر کارن خانلریان نماینده ارامنه تهران و شمال ایران نیز در سخنانی به اهداف سفر وزیر ارتباطات و حمل و نقل ارمنستان و هیئت همراه ایشان اشاره کرد. وی با اشاره به اهمیت احداث و بهره برداری از خط آهن ایران و ارمنستان تاکید کرد، ارمنستان به کشوری با اهمیت راهبردی برای ایران تبدیل خواهد شد. وی همچنین به اهمیت احداث و بهره برداری ازنیروگاه های آبی در مرز ایران و ارمنستان اشاره کرد.

در این دیدار مهندس وارطان وارتانیان از اعضای هیئت سیاسی حوزه جاثلیقی ارامنه سیلیسی، اعضای خلیفه گری ارامنه تهران، جمعی از روحانیون ارمنی و مدیر خلیفه گری ارامنه نیز حضور داشتند.

تماس با ما

خیابان استاد نجات الهی، شماره 295
تهران 1598873311

No.295, Ostad Nejatollahi Ave.,
Tehran - IRAN

Tel: (+98-21) 88901634, 88901635,
88901636, 88897980, 88897981

Fax: (+98-21) 88892617

info@tehranprelacy.com


روابط عمومی شورای خلیفه گری:
pr@tehranprelacy.com