Search

انتخاب زبانپیام تبریک به مناسبت سالگرد 22 بهمن

هم میهنان گرامی،

با قلبی آکنده از شعف و افتخار وصف ناشدنی این ایام مبارک را به ملت شجاع و غیور ایران که سی و هفتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی خود را جشن گرفته است تبریک و تهنیت عرض می نمایم. انقلابی که در تاریخ انقلاب های جهان همچنان جایگاه ویژه و منحصر بفرد خود را حفظ کرده است. انقلابی که مردمی بوده و تنها سلاح آن اراده و روحیه ایثار بوده است.

انقلاب اسلامی در سی و هفت سال گذشته منبع الهام و عامل قدرت ملت ایران گردید. ملت با ایمان و متعهد ایران، از همان نخستین روزهای انقلاب دریافت که وظیفه هدایت ایران را به سوی صلح و پیشرفت واقعی و حقیقی بر عهده گرفته است. متاسفانه دشمنان انقلاب از کلیه اهرم های خود برای ایجاد مانع در مسیر آن بهره بردند. نمونه آشکار آن رژیم صدام بود که با ایدئولوژی ارتجاعی و پس زمینه های جعلی دینی سعی کرد با آغاز نمودن جنگی تحمیلی مانع از پیشرفت انقلاب اسلامی شود. اما ایران انقلابی به واسطه ملت غیور خود و رهبری و هدایت بنیانگذار آن حضرت امام خمینی (ره) در مقابل دشمن سینه سپر کرده و با پاسخ کوبنده خود این واقعیت را به اثبات رساند که ملت ایران شجاع بوده و کسی را یارای شکست دادن آن نیست.

آری، ملت ایران اعم از مسلمان، مسیحی، زرتشتی و کلیمی با کنار گذاشتن اختلافات مذهبی و ملی خود و به عنوان شهروندان وفادار به میهن عزیز خود ایران، به مبارزه بر علیه دشمن پرداخت و به بهای شجاعت و خون ریخته شده فرزندانش، این خاک متبرک را تبرکی دیگر بخشید.

شخصیت یگانه و صلابت ایمان حضرت امام خمینی (ره) به ملت ایران نیزتسری یافت. ملتی که همواره با وحدتی مثال زدنی در کنار رهبر خود ایستاده  و با ایثار و فداکاری از سرزمین و حیثیت انسانی خود دفاع کرده است.

امروز با نگاهی به تاریخچه سی و هفت ساله انقلاب اسلامی ایران و دستاوردها و پیشرفت های داخلی، منطقه ای و بین المللی آن عظمت و عمق تاثیرگذاری انقلاب بر زندگی ملت ایران هر چه بیشتر بر ما آشکار می شود.

امروز جهان شاهد پیروزی دیپلماسی ایران و توانایی و قدرت آن در مواجه و گشودن درهای جهان خارج است.

حضرت آیت الله سید علی خامنه ای، رهبر خردمند و دوراندیش انقلاب اسلامی، ملت ایران را به سمت صلح، پیشرفت و توسعه واقعی و پایدار هدایت کرده و دستاوردها و موفقیت های اخیر چشم اندازی روشن و درخشان را در پیش روی ملت ایران ترسیم می کنند.

بی تردید این موفقیت ها حاصل و ثمره شجاعت و ایثار ملت ایران و خون های ریخته شده و شهادت هزاران نفر از فرزندان این مرزوبوم است. آری، کشور به واسطه ایثار بی بدیل و شهادت و جانفشانی فرزندانش به حیات خود ادامه داده و مسیر پیشرفت را طی می کند.

به جد می توان اذعان کرد که رهبر فقید انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) با اعتقاد راسخ به میزان وفاداری ملت ایران این انقلاب را آغاز نمود و به ثمر رساند. زیرا این انقلاب، انقلابی مردمی و هدف آن احیای هویت مذهبی و ملی ملت ایران بود.

سی و هفتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران را به محضر مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای، دکتر حسن روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران و دولت ایشان و همچنین ملت ایران تبریک گفته و به نیابت از جامعه ارمنیان ایران مراتب شادمانی خود را به مسئولان و ملت شجاع و غیور ایران ابلاغ می نمایم.

پاینده باد ملت ایران که انقلاب اسلامی را به ثمر رسانده و از آن حراست می نماید.

آرامش ابدی و دعای خیر ما نثار فرزندان شهیدمان باد که جان خود را در راه دفاع از انقلاب، میهن عزیز خود ایران و نیز حیثیت و 

عزت آن و صلح و ثبات و آزادی فدا نمودند.

پاینده و استوار باد نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که امروز با قدرت، اعتماد بنفس و افتخار، دست همکاری به سوی رهبران صلح طلب و عدالت جو دراز کرده است تا در سایه همکاری و تعامل مشترک، جهان را به سوی صلح واقعی و احیای حقوق از دست رفته ملت های مظلوم هدایت نماید.

اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان
خلیفه ارامنه تهران

 

تماس با ما

خیابان استاد نجات الهی، شماره 295
تهران 1598873311

No.295, Ostad Nejatollahi Ave.,
Tehran - IRAN

Tel: (+98-21) 88901634, 88901635,
88901636, 88897980, 88897981

Fax: (+98-21) 88892617

info@tehranprelacy.com


روابط عمومی شورای خلیفه گری:
pr@tehranprelacy.com