بازدید نمایندگان ایکوفوم از موزه "آرداک مانوکیان" ارامنه تهران

شرکت کنندگان در چهل و یکمین سمپوزیوم سالانه بین‌المللی "ایکوفوم" در تهران عصر روز سه شنبه 24 مهرماه، با همراهی سید احمد محیط طباطبایی، رئیس ایکوم ایران از کلیسای مریم مقدس ارامنه تهران و همچنین موزه "آرداک مانوکیان" بازدید کردند.

چهل و یکمین سمپوزیوم سالانه بین‌المللی "ایکوفوم" از 23 الی 27 مهرماه، به میزبانی ایران، در حال برگزاری است. فرانسوا مِرس رئیس ایکوفوم به همراه کارشناسان امور موزه از 37 کشور جهان و همچنین 67 کارشناس از ایران در این سمپوزیوم حضور دارند.

خانمها آلیس شاه‌مرادیان و آشخن یقیائیان به نمایندگی از موزه "آرداک مانوکیان" دراجلاس سال جاری ایکوفوم که با موضوع "موزه‌شناسی و تقدّس" برگزار شده است، شرکت می‌کنند.

در بازدید نمایندگان ایکوفوم از موزه "آرداک مانوکیان" توضیحات جامعی از سوی سید احمد محیط طباطبایی رئیس ایکوم ایران، هارمیک آودیان عضو شورای خلیفه گری ارامنه تهران و رابط شورا با موزه و همچنین کشیش هاکوپ کشیشیان ارائه گردید.

در این بازدید شرکت کنندگان دراین سمپوزیوم با تاریخچه کلیسا و موزه، اشیاء نگهداری شده در موزه، تاریخچه جامعه ارامنه ایران و همچنین مراسم کلیسای ارمنی آشنا شدند.

در پایان این بازدید هدیه‌ای به رسم یادبود از سوی فرانسوا مِرس، رئیس ایکوفوم به موزه "آرداک مانوکیان" اهدا شد.