Search

انتخاب زبانمراسم «شب خاطره» چهارمین جشنواره آثار و تولیدات مراکز استانی

شب خاطره چهارمین جشنواره آثار و تولیدات مراکز استانی حوزه هنری چهارشنبه شب، 8 مهر ماه بعد از نماز مغرب و عشا در میدان امام اصفهان برگزار شد. مجری این مراسم سید جواد هاشمی بود که با اجرای خوب خود شور و حال دیگری در مراسم ایجاد کرده بود.

به گزارش کمیته تبلیغات و اطلاع ‎رسانی چهارمین جشنواره آثار و تولیدات مراکز استانی حوزه هنری، شب خاطره اصفهان یکی از با شکوه ترین مراسم چهارمین جشنواره آثار و تولیدات شد، به دلیل حضور گرم ملا قادر قادری با آن بیان شیرین، سردار مرتضی قربانی و خاطره گویی با احساس وارطان داویدیان، تصویری زیبا از شب خاطره را در ذهن‎ ها باقی گذاشت.

مواجهه سردار مرندی و امیر رمضانی پس از 30 سال یکی دیگر از زیبایی های شب خاطره در میدان زیبای امام بود. در حاشیه این مراسم از 121 عنوان کتاب فرهنگ مطالعات و ادبیات پایداری با همراهی گروه سرود رونمایی شد. در مراسم شب خاطره مادران شهید حسین خرازی و شهید علی قوچانی نیز حضور داشتند. در پایان مراسم با رئیس حوزه هنری محسن مومنی شریف هم ‎صحبت شدیم.

مومنی در حاشیه این مراسم بیان کرد: برگزاری مراسم «شب خاطره» در زنده نگه داشتن فرهنگ جبهه و جنگ بی ‎تأثیر نیست و یکی از راه‎ های زنده نگه داشتن این فرهنگ برگزاری چنین مراسمی است و می ‎تواند یکی از گام ‎های اولیه در خصوص ماندگاری این فرهنگ نیز باشد.

رئیس حوزه هنری افزود: همانطور که می ‌دانید دفاع مقدس هشت سال به طول انجامید؛ لذا، ما وظیفه داریم از هر وسیله ‎ای برای بیان رویدادها و اتفاقات زمان جنگ استفاده کنیم که خاطره‎ گویی ساده ‌ترین نوع آن است. بنابراین کتاب ‎هایی که چاپ می ‌شود، فیلمهایی که ساخته می‎ شود و کارهای هنری که به وجود می ‎آید، همگی باید به ماندگاری فرهنگ دفاع مقدس کمک کنند.

مومنی در ادامه بیان کرد: آثار ارسالی به چهارمین جشنواره تولیدات، نسبت به دوره‎ های قبلی با کیفیت‎ تر است. ضمن آنکه اولین دوره جشنواره 8 سال قبل در اصفهان برگزار شد؛ اما، در جشنواره چهارم شاهد پیشرفت بیشتری در تولیدات مراکز استانی هستیم و جوانان هنرمند استان ‎های کشور در بخش ‎های مختلف هنری می ‎درخشند.

رئیس حوزه هنری، در پایان از هنرمندانی که اثر تولید کردند، مدیران حوزه هنری، شهردار اصفهان، استاندار اصفهان که جشنواره‎ ای آبرومندانه برگزارکردند، تشکر و قدردانی کرد.

در حاشیه مراسم رسول زرگرپور استاندار اصفهان در گفت ‎و گویی بیان کرد: با توجه به دینی که به شهدا و دفاع مقدس داریم، باید هر کاری که از دست ما بر می‎ آید برای ماندگاری خاطرات جنگ و شهدا انجام دهیم. مقام معظم رهبری نیز همیشه به این مسئله تأکید می‎ کنند.

وی در ادامه تأکید کرد: خدا را شکر، حوزه هنری در بخش انقلاب و هنر انقلاب جایگاه ویژه‎ ای دارد. از اینکه برای مراسم «شب خاطره» شهر زیبا و شهیدپرور اصفهان را انتخاب کردند، متشکرم.

زرگرپور در پایان گفت: امشب شب اول حضورم در جشنواره است. چهارمین جشنواره آثار و تولیدات بسیار خوب برگزار شده است و هر مراسمی که در اصفهان برگزار می‎شود خوب خواهد بود.

در حاشیه مراسم با وارطان داویدیان خاطره‎ گوی دوران دفاع مقدس نیز هم‎ صحبت شدیم. وارطان یکی از موثرترین مراسم جشنواره تولیدات را «شب خاطره» دانست و گفت: این مراسم در پرورش روحیه پایداری و مقاومت در افراد موثر است.

وی گفت: در زمان جنگ در جبهه حضور نداشتم؛ اما، بعد از جنگ با حضور در مناطق جنگی دوکوهه و شلمچه و بازدید از آن ‎ها با اسطوره‎ هایی که در این مناطق به شهادت رسیدند آشنا شدم. افرادی که در زمان جنگ و بعد از آن در این مناطق حضور داشتند، باید دیده ‎ها و شنیده ‎هایشان را برای افراد دیگر تعریف کنند تا خاطره جبهه و جتگ ماندگار شود.

داویدیان در پایان گفت: ما در این تشکل (تشکل پاسداشت ارزش‎ های دفاع مقدس جامعه ارمنيان ایران)، با جمع‎ آوری اطلاعاتی درباره شهدا و قهرمانان ارمنيان در زمان جنگ، به مردم نشان خواهیم داد که این افراد در جبهه‎ های جنگ چه کردند و در چه شرایطی به شهادت رسیدند.

تماس با ما

خیابان استاد نجات الهی، شماره 295
تهران 1598873311

No.295, Ostad Nejatollahi Ave.,
Tehran - IRAN

Tel: (+98-21) 88901634, 88901635,
88901636, 88897980, 88897981

Fax: (+98-21) 88892617

info@tehranprelacy.com


روابط عمومی شورای خلیفه گری:
pr@tehranprelacy.com