Search

انتخاب زبانمراسم بزرگداشت سالگرد تاسیس جنبش فتح در برج میلاد

اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان خلیفه ارامنه تهران عصر روز چهارشنبه 27 ژانویه به همراه کشیش گریگوریس نرسیسیان مسئول دفتر روابط عمومی خلیفه گری ارامنه و واروژ هوانیسیان نایب رئیس شورای خلیفه گری در مراسمی که به مناسبت سالگرد تاسیس جنبش فتح به عنوان نمادی از انقلاب مردم فلسطین در برج میلاد تهران برگزار شده بود، شرکت کرد.

در این مراسم دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری سابق ایران، دکتر منوچهر متکی وزیر خارجه سابق، دکتر دهقانی رئیس اداره خاورمیانه وزارت امور خارجه ، مقامات ارشد این وزارتخانه و جمعی از سفرای کشورهای عربی و آفریقایی حضور داشتند.

دکتر دهقانی در سخنرانی افتتاحیه مراسم از برگزاری این مراسم از جنبه تاکید بر اهمیت مسئله فلسطین تقدیر کرد. سپس به ترتیب دکتر حسن موسوی رئیس انجمن دوستی ایران و کشورهای عربی، صلاح زواوی سفیر فلسطین در جمهوری اسلامی ایران، دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری سابق، اسقفاعظمسیبوهسرکیسیانخلیفه ارامنه تهران و سفیر کوبا به ایراد سخنرانی پرداختند.

دکتر احمدی نژاد در سخنرانی خود با اشاره به اهمیت موضوع فلسطین جنبه انسانی این مسئله را مورد تاکید قرار داد و افزود."براساس وحی الهی هیچ تفاوتی میان انسان ها وجود ندارد و مسئله فلسطین مسئله ای انسانی و مسئله ای جهانی است. در نتیجه یافتن راه حلی برای این مسئله نیز بر عهده کل بشریت است."

اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان نیز در سخنرانی خود بر اهمیت رهایی کامل فلسطین تاکید کرد. خلیفه ارامنه تهران افزود."موضوع فلسطین مسئله عدالت، حقانیت و صلح است. در میان ملت های جهان ارامنه بیش از هر ملت دیگری رنج های ملت فلسطین را درک کرده و از آن حمایت می کند زیرا خود نیز قربانی نسل کشی دولت عثمانی شده است."

اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان در پایان تاکید کرد ملتی که برای احقاق حقوق خود مبارزه می کند بی شک روزی به حقوق پایمال شده خود دست خواهد یافت.

تماس با ما

خیابان استاد نجات الهی، شماره 295
تهران 1598873311

No.295, Ostad Nejatollahi Ave.,
Tehran - IRAN

Tel: (+98-21) 88901634, 88901635,
88901636, 88897980, 88897981

Fax: (+98-21) 88892617

info@tehranprelacy.com


روابط عمومی شورای خلیفه گری:
pr@tehranprelacy.com