Search

انتخاب زباندعوت از اسقف اعظم ارامنه جهت شرکت در یادواره شهدای ادیان توحیدی

بسیج پرس - مراسم دعوت از عالیجناب سیبویه سرکیسیان اسقف اعظم ارامنه جهت شرکت در یادواره شهدای ادیان توحیدی با حضور سردار مجتبی عسکری مسئول سازمان حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه تهران، در شورای خلیفه گری ارامنه برگزار شد.

اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان خلیفه ارامنه تهران با تبریک سال نو طی سخنانی گفت: در مراسم سال نو فقط اعضای یک خانواده از یکدیگر دیدار می کنند و من شما را مانند اعضای خانواده خود می بینم که در این روزها با شما دیدار دارم، این روزها یک موقعیت را ایجاد می کند تا ما با همدیگر برای کشور عزیزمان و مردم دعا کنیم تا خداوند ما را از هر گونه شر دور بدارد.

وی با بیان اینکه در شب سال نو و لحظه سال تحویل و همچنین اول  ژانویه، نخستین روز سال میلادی برای سلامتی رهبر معظم انقلاب دعا کرده ام تا خداوند به ایشان حکمت الهی عطا کند، بیان داشت: همیشه از خداوند برای مردم کشور عزیزمان صلح آرزو می کنم، چون ما همه می دانیم اطراف سرزمین مان ایران آرامش وجود ندارد، البته خدا را شاکریم که ایران کشور صلح و آرامش است و دولت و ملت ایران تلاش می کنند با دیگر کشورهای صلح طلب در منطقه صلح را برقرار کنند. ما می دانیم ایران برای صلح و آرامش در سوریه بسیار تلاش می کند و اطمینان داریم که در آخر عدالت پیروز خواهد شد و جهان خواهد دانست ایران و متحدانش همیشه کنار راستی و حقیقت بوده و خواهند بود و با این تفکر است که بار دیگر به شما خوشامد می گویم و از دیدار شما خرسندم.

اسقف اعظم با بیان اینکه همیشه برای سپاه پاسداران و ارتش جمهوری اسلامی دعا می کنم، گفت: وضعیت اقلیت های مذهبی در ایران همانند عربستان سعودی و دیگر کشورها نبوده و ارامنه در ایران آزادی های بسیاری دارند که من گواه این حقیقت خواهم بود.

وی  با اشاره به همایش شهدای ادیان توحیدی که قرار است در بهمن ماه برگزار شود، بیان داشت: هر برنامه ای که هدفش تکریم شهدا باشد بسیار جای تقدیر و تشویق دارد، زیرا شهدا افراد بزرگوار هر خانواده و کشور هستند و این شهدا خون خود را برای حفظ تمامیت ارضی کشور دادند؛ شهادت هر چند یک عنوان بسیار والایی است اما نمی توان آن را با ادیان محدود کرد زیرا یک ارزش والای انسانی است.

اسقف اعظم ارامنه افزود: زمانی که ایران مورد خطر قرار گرفت و به این کشور حمله شد همه مردم چه مسیحی، زرتشتی ،  یهودی و مسلمان به پا خواستند تا از کشورشان دفاع کنند، من نیز هنگامی که به دیدار خانواده های معظم شهدا می روم می گویم این شهید تنها فرزند شما نیست بلکه فرزند مردم ایران است زیرا برای ایران و مردم ایران شهید شده است.

وی با اذعان بر این امر که ما همیشه فلسفه شهادت را تکریم می کنیم، بیان داشت: کسانی که شهادت را تکریم کنند باید مورد تشویق و تمجید قرار گیرند، ما نیز هر زمانی که فرصت شود برای تکریم شهدا در مراسم  شرکت می کنیم و به همین دلیل ارامنه سالی دو بار، در روز یادبود خفتگان ارمنی، به آرامگاه ها می روند و برای آرامش روح شهدا دعا می کنیم، زیرا شهدا موجب قوت و قدرت ملت هستند و زمانی که برای آن ها دعا کنیم باعث اقتدار ما هستند.

اسقف اعظم ارامنه اظهار داشت: درود و سلام می فرستم به رهبر انقلاب آیت الله خامنه ای و همچنین دولت و ملت ایران و دیگر خادمین این مرز و بوم و امیدوارم خداوند به آن ها حکمت الهی عطا کند تا با تدبیر، کشور ایران را رهبری کنند.

در ادامه این مراسم سردار عسگری مسئول سازمان حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه تهران بزرگ با تقدیر و تشکر از  اسقف اعظم ارامنه ایران گفت: سال نو را به شما و همه مسیحیان تبریک می گوییم و از شما دعوت می کنیم تا در یادواره شهدای ادیان توحیدی که قرار است هفتم بهمن ماه برگزار شود حضور یابید زیرا اعتقاد ما این است که مردان روحانی چه مسیحی و چه مسلمان با روح قدسی که دارند برکت را به مراسم می آورند.

وی افزود: ما دو هدف را از برگزاری این همایش دنبال می کنیم؛ اول گرامیداشت کرامت شهدا و دوم افزایش قوه بازدارندگی است تا دشمن بداند با اتحادی که بین ادیان و اقوام در ایران وجود دارد چشم طمع به این کشور نبندد و اگر دشمن اقدامی علیه میهن عزیزمان انجام دهد با اتحادمان پاسخی قاطع به او خواهیم داد.

یادواره شهدای ادیان توحیدی هفتم بهمن ماه در فرهنگسرای بهمن تهران برگزار می شود.

تماس با ما

خیابان استاد نجات الهی، شماره 295
تهران 1598873311

No.295, Ostad Nejatollahi Ave.,
Tehran - IRAN

Tel: (+98-21) 88901634, 88901635,
88901636, 88897980, 88897981

Fax: (+98-21) 88892617

info@tehranprelacy.com


روابط عمومی شورای خلیفه گری:
pr@tehranprelacy.com