Search

انتخاب زباننشست انجمن های کتاب مقدس در لیسبون

نشست سالیانه دبیران و مسئولان انجمن های کتاب مقدس خاورمیانه، شمال آفریقا و اروپا از 11 الی 14 ژانویه در شهر لیسبون پایتخت پرتغال برگزار شد. ریاست کمیته برگزار کننده این نشست بر عهده دکتر هرایر چپچیان بود.

اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان خلیفه ارامنه تهران نیز با توجه به تجربه طولانی همکاری با انجمن های کتاب مقدس در لبنان و سوریه در سالیان گذشته به عنوان یکی از اعضای هیئت امنای این انجمن به این نشست دعوت شده بود.

در طی این نشست سه روزه مناطق مختلف گزارشی از فعالیت های انجام گرفته و چالش های پیش روی انجمن های کتاب مقدس ارائه کردند. حاضرین در این نشست اهمیت ترویج کلام خداوند، همزیستی مسالمت آمیز و توام با احترام مسلمانان و مسیحیان و همچنین انتقال کلام خداوند به مومنان به زبان مادری را مورد تاکید قرار دادند.

اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان در سخنرانی خود در این نشست ضمن ابراز خرسندی از فرصت ایجاد شده برای شرکت در این نشست به فعالیت ها و انتشارات انجام گرفته در حوزه خلیفه گری ارامنه تهران در راستای تربیت مسیحی اشاره و تاکید نمود. "در این زمینه نه تنها با مشکل جدی مواجه نبوده ایم بلکه دولت نیز در این زمینه ما را یاری داده است تا ایمان پیروان کلیسای خود را تقویت نمائیم."

همزمان با حضور در این نشست، اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان در دو نوبت از موسسه "گالوست گلبنگیان" بازدید و با آقای رازمیک پانوسیان مدیر بخش ارمنی موسسه و همچنین خانم آنی کارمیریان مسئول برنامه ریزی این موسسه جداگانه دیدار کرد. خلیفه ارامنه تهران در این دیدارها ضمن ابراز خرسندی از حضور در این موسسه توضیحات مبسوطی پیرامون فعالیت های جامعه ارامنه ایران و بویژه ارامنه تهران ارائه کرد.

در پایان این دیدارها اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان از آقای پانوسیان و خانم کارمیریان برای سفر به تهران دعوت نمود.

اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان همچنین از موزه زیبا و ارزشمند این موسسه بازدید کرد.

تماس با ما

خیابان استاد نجات الهی، شماره 295
تهران 1598873311

No.295, Ostad Nejatollahi Ave.,
Tehran - IRAN

Tel: (+98-21) 88901634, 88901635,
88901636, 88897980, 88897981

Fax: (+98-21) 88892617

info@tehranprelacy.com


روابط عمومی شورای خلیفه گری:
pr@tehranprelacy.com