Search

انتخاب زبانعيد ديدنی وزير بهداشت با ارمنیان تهران

وزیر بهداشت همزمان با آغاز سال نو میلادی با حضور در منزل یکی از هموطنان مسيحی از وی عیادت کرد.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، دکتر سید حسن هاشمی وزیر بهداشت ظهر روز يازدهم دي ماه در حاشیه عیادت از مارگریت قدیمیان، بانوی 83 ساله ارمنی، که از بیماری پیشرفته کبدی رنج می ابراز امیدواری کرد تا همه ادیان الهی بتوانند در کمال صلح و آرامش در کنار یکدیگر زندگی کنند.

وزیر بهداشت افزود: ارمنیان  ایران در تمام صحنه های حساس کشور به ویژه در دوران دفاع مقدس در کنار مردم حضور داشتند و تعداد قابل توجهی از آنان نیز به شهادت رسیدند و یا معلول و مجروح شدند.

هاشمی با بیان اینکه ما هیچ تفاوتی بین هموطنانمان نمی بینیم، اظهار داشت: ما حتی پذیرای افراد غیر ایرانی نیز هستیم و دولت خود را موظف به ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به همه مردم می داند و همه ایرانیان حق دارند که از این خدمات استفاده کنند و بر طبق دیدگاه اعتقادی ما، همه انسان و برابر هستند و در صورت نیاز به خدمات بهداشتی و درمانی، دولت به آنها کمک می کند.

وزیر بهداشت اظهار داشت: بیش از 3 میلیون نفر از افغان ها در کشور زندگی می کنند و سالهاست که میهمان جمهوری اسلامی ایران هستند و یا در دوران دفاع مقدس، افرادی که مردم ایران را بمباران می کردند در صورت اسارت، به آنها خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می شد بنابراین طبق دستور دین ما، هیچ تفاوتی بین انسانها وجود ندارد.

هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود، خاطر نشان کرد: درمانگاهی در حال حاضر (که توسط ارمنیان سلخته شده) وجود دارد که دولت نیز کمک هایی به آن کرده اما ضروری می نماید که ارمنیان، همت بیشتری بخرج داده و با توجه به ظرفیت بالای نیروی انسانی متخصص و فوق تخصص در بین آنها، بیمارستانی را برای هموطنان ارمنی احداث کنند.

وزیر بهداشت یادآور شد: امروز که در جمع ارمنیان  بودم، احساس کردم که نوروز زودتر فرا رسیده چرا که سفره آنها نیز به سفره نوروز شباهت دارد و حال و هوای آنها بهاری است زیرا به استقبال سالروز تولد عیسی مسیح می روند.

پیاده روی و حضور وزیربهداشت در میدان 85 محله نارمک

پیاده روی و حضور هاشمی در میدان 85 محله نارمک (محله ای که ارامنه مسیحی حضور دارند) در اولین روز سال 2016 موجب خوشحالی و تعجب مردم شد.

هاشمی لحظاتی در فضای سبز منطقه قدم زد و با مردم در فضایی صمیمی خوش و بش و احوال پرسی کرد و سال نو را تبریک گفت.

تماس با ما

خیابان استاد نجات الهی، شماره 295
تهران 1598873311

No.295, Ostad Nejatollahi Ave.,
Tehran - IRAN

Tel: (+98-21) 88901634, 88901635,
88901636, 88897980, 88897981

Fax: (+98-21) 88892617

info@tehranprelacy.com


روابط عمومی شورای خلیفه گری:
pr@tehranprelacy.com