انتخاب زبانبازدید اعضای هیئت مجمع بین المجالس کشورهای مسیحی ارتدوکس از خلیفه گری ارامنه تهران

اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان صبح روز سه شنبه 3 مهرماه اعضای هیئت مجمع بین المجالس کشورهای مسیحی ارتدوکس را در تالار خلیفه گری ارامنه تهران به حضور پذیرفت.

این مجمع از اعضای روس و یونانی تشکیل یافته است. دبیر کلی این مجمع بر عهده آندرس میخائیلیریس و ریاست آن بر عهده سرگئی گاوریلوف می باشد.

اسقف اعظم سیوه سرکیسیان در ابتدای این دیدار پس از خیرمقدم به میهمانان، توضیحات جامعی در خصوص ویژگی های ملت ارمنی، ارامنه تهران و همچنین کلیسای ارمنی ارائه کرده و با اشاره به حضور ارامنه به عنوان قومی مسیحی در ایران تأکید کردند تعلق دینی ارامنه هیچگاه مانع از پیشرفت در حیات اجتماعی ارامنه ایران نشده است.

خلیفه ارامنه تهران همچنین با اشاره به مشارکت ارامنه در جنگ تحمیلی رژیم بعثی عراق علیه ایران افزود، ارامنه نقش چشمگیری در این جنگ ایفا کرده و شهدا و جانبازان بسیاری را تقدیم کردند، به گونه ای که می توان گفت ارامنه برای قرن های متمادی بخش جداناشدنی ملت بزرگ ایران بوده اند.

در ادامه اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان به سئوالات متعدد حاضران پیرامون موضوعات مختلف پاسخ گفت.

در این دیدار لوان جاگاریان سفیر روسیه در ایران، دکتر کارن خانلری نماینده ارامنه تهران و شمال در مجلس شورای اسلامی، ژرژیک آبراهامیان نماینده ارامنه اصفهان و جنوب در مجلس شورای اسلامی، واروژ آوانسیان نایب رئیس شورای خلیفه گری ارامنه تهران، سوریک آبنوسیان نماینده مؤسسه آلیک و نمایندگان اداره کل تشریفات مجلس شورای اسلامیحضور داشتند.

اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان در پایان این دیدار نسخه هایی از کتاب "خلیفه گری ارامنه تهران" را به اعضای هیئت اهدا کرد.

اعضای هیئت مجمع بین المجالس کشورهای مسیحی ارتدوکس همچنین با همراهی خلیفه ارامنه تهران از کلیسای سرکیس مقدس بازدید کرده و با تاریخچه این کلیسا آشنا شدند.

Search

تماس با ما

خیابان استاد نجات الهی، شماره 295
تهران 1598873311

No.295, Ostad Nejatollahi Ave.,
Tehran - IRAN

Tel: (+98-21) 88901634, 88901635,
88901636, 88897980, 88897981

Fax: (+98-21) 88892617

info@tehranprelacy.com


روابط عمومی شورای خلیفه گری:
pr@tehranprelacy.com