انتخاب زبانپیام محکومیت و اعلام همبستگی

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، اوایل اگوست در اقدامی که نشان دهنده شخصیت غیر قابل اعتماد و بی ثبات او می‌باشد برقراری مجدد تحریم‌های هسته ای علیه ایران را با هدف مقابله با اراده مبارز، مقاوم و خلاق ملت ایران اعلام کرد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پیش از این در ماه می گذشته نیز بر خلاف خواست اکثریت مردم کشورش خروج آمریکا از توافق هسته ای با ایران را اعلام کرد.

متأسفانه باید تأکید کرد که اقدامات و عملکرد دونالد ترامپ بسیار بدور از اخلاقیات انسانی قرار دارد. شعار "نخست آمریکا" و "آمریکا پیش از همه چیز" با ایجاد فضای ملی‌گرایی، تبعیض و بیگانه‌ستیزی ابتدایی ترین حقوق انسانی را پایمال می کند.

ادیان توحیدی مروّج صلح، دوستی، همزیستی و همکاری میان انسان‌ها هستند. شعار "نخست آمریکا" و "آمریکا پیش از همه چیز" بیش از همه حکایت از روحیه خود بزرگ بینی، جاه طلبی و همچنین تحقیر ملت‌های دیگر دارد. این اقدام دونالد ترامپ بر خلاف آموزه های مسیحی و همچنین اصول انسانی بوده و ما به تبعیت از اصول انسانی و مسیحی این اقدام ظالمانه و غیر انسانی رئیس جمهوری آمریکا را محکوم کرده و به نمایندگی از جامعه ارامنه از رهبران جهان می‌خواهیم تا مانع از ادامه چنین اقداماتی شوند.

همچنین از رویکرد قاطع و محکم رهبران اتحادیه اروپا، از جمله انگلیس در مخالفت با خروج آمریکا از برجام قدردانی می نمائیم.

بی تردید ملت ایران که ریشه در تمدنی سه هزار ساله دارد موفق به غلبه بر توطئه هایی خواهد شد که در پشت پرده آن‌ها رژیم صهیونیستی و اصول و سیاست های نژادپرستانه، غیرانسانی آن قرار داشته و حقوق دیگران را پایمال می کنند.

ایمان داریم که ملت‌های صلح طلب و بشردوست نیز در کنار ما همبستگی خود را با ملت بزرگ ایران اعلام و رویکردهای غیر انسانی رئیس جمهوری آمریکا را محکوم خواهند کرد.

اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان
خلیفه ارامنه تهران

Search

تماس با ما

خیابان استاد نجات الهی، شماره 295
تهران 1598873311

No.295, Ostad Nejatollahi Ave.,
Tehran - IRAN

Tel: (+98-21) 88901634, 88901635,
88901636, 88897980, 88897981

Fax: (+98-21) 88892617

info@tehranprelacy.com


روابط عمومی شورای خلیفه گری:
pr@tehranprelacy.com