Search

انتخاب زباندر آستانه سال نو میلادی دیدار مسئولین دولتی با خانواده شهید گاگیک تومانیان

آلیک - عصر روزهای یکشنبه و دوشنبه 6 و 7 دیماه، خانواده شهید دفاع مقدس گاگیک تومانیان پذیرای حضور مسئولین بلند پایه دولتی در منزل آن شهید بودند.

یکشنبه سید حسین هاشمی، استاندار تهران و حمید علی صمیمی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ طی دیدار خود از خانواده شهید گاگیک تومانیان مراتب قدردانی خود را به مادر آن شهید ابراز داشتند و با خانواده میزبان گفتگو کردند.

سیدحسین هاشمی طی این دیدار اظهار کرد: هرگز فداکاری های شهدا را در سربلندی نظام انقلاب اسلامی فراموش نمی کنیم و رفع مشکلات خانواده های معظم شهدا وظیفه همه مسئولان نظام است.

مادر شهید گاگیک طومانیان در این دیدار ضمن تشکر از مدیران نظام در تغییر نام میدان شعاع به نام فرزند شهیدش گفت: در اواخر مرداد ماه امسال همزمان با سالروز شهادت گاگیک طومانیان نام میدان شعاع به نام فرزند شهیدم نامگذاری شد و این اقدام بازتاب بسیار وسیع خبری در خارج از کشور داشت.

وی با بیان اینکه این اقدام مسئولان دموکراسی و آزادی واقعی را به جهانیان نشان داد افزود: رسانه های کشورهای خارجی به ویژه غربی ها همواره ایران را ضد آزادی می دانند و این اقدام به همه نشان داد که همواره مسئولان دولتی به تمامی اقلیت های دینی در این کشور احترام می گذارند و قدردان تلاش ها و فداکاری های شهدای بزرگوار هستند.

استاندار تهران ضمن ابراز خرسندی از حضور در خانواده شهید مسیحی گفت: فرقی نمی کند از چه دینی برخوردار هستیم و مهم این است که همه ایرانی هستیم.

سید حسین هاشمی با بیان اینکه تغییر نام میدان شعاع به نام این شهید مسیحی از جمله اقدامات خوب مسئولان ذیربط دانست و گفت: ادای احترام و رسیدگی به مشکلات خانواده های معظم شهدا یکی از وظایف و افتخارات مسئولان نظام جمهوری اسلامی است.

همچنین در این دیدار حمید علی صمیمی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ درباره رفع برخی مشکلات این دو خانواده شهید قول مساعد صادر کرد.

عصر روز دوشنبه نیز خانواده شهید گاگیک تومانیان پذیرای حضور آقایان عظیم برائی، شهردار منطقه 6 تهران، محسن افراش، شهردار ناحیه 3 منطقه، امام جمعه مسجد جمکران، فرمانده سپاه منطقه مذکور، فرمانده نیروی انتظامی و جمعی از اعضای شورایاری منطقه در منزل آن شهید بود.

در این دیدار که با حضور واروش هوانسیان، نائب رئیس شورای خلیفه گری ارمنیان تهران، و کشیش ورتانس باباخانیان از روحانیون کلیسای ارمنی صورت گرفت امام جمعه مسجد جمکران با ذکر اینکه اقلیت های دینی، به خصوص ارمنیان، در شکل دهی تاریخ معاصر ایران نقش بسیار ارزنده ای ایفا کرده اند، گفت: این نقش حتی در به ثمر رسیدن انقلاب شکوهمند اسلامی و یا دفاع مقدس نیز ادامه یافت و این جامعه شهدایی را نیز در راه پاسداشت کشور عزیزمان تقدیم انقلاب نمود. وی در ادامه از تداوم این نقش در راه آبادانی و سازندگی کشور صحبت به میان آورد.

شهردار منطقه 6 تهران نیز با بیان این نکته که میدان شعاع تهران به نام شهید گاگیک تومانیان نام گذاری شده گفت: به زودی تندیس این شهید نیز در این میدان قرار داده خواهد شد.

در این دیدار خانواده شهید گاگیک تومانیان مراتب تشکر خود را از توجه مسئولین ابراز داشتند.

خاطر نشان می کند که هفته ای که گذشت رهبر انقلاب با خانواده شهید روبرت لازار، از شهدای جامعه آشورایان کشورمان نیز دیدار و گفتگو کردند.

تماس با ما

خیابان استاد نجات الهی، شماره 295
تهران 1598873311

No.295, Ostad Nejatollahi Ave.,
Tehran - IRAN

Tel: (+98-21) 88901634, 88901635,
88901636, 88897980, 88897981

Fax: (+98-21) 88892617

info@tehranprelacy.com


روابط عمومی شورای خلیفه گری:
pr@tehranprelacy.com