Search

انتخاب زبانحضور اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان خلیفه ارامنه تهران در همایش بین المللی مسیحیت - اسلام در ژنو

اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان در همایش بین المللی "دین، صلح و خشونت" که با همکاری مرکز گفتگوی بین ادیان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ایران و شورای جهانی کلیساها از 15 الی 18 نوامبر در شهر ژنو سوئیس برگزار شد، شرکت کردند.

در این همایش، اسلام شناسانی از کشورهای ایران، لبنان، پاکستان، انگلیس، آلمان و همچنین اساتید دانشگاه حضور داشتند.

لازم به ذکر است که این همایش با همکاری مرکز گفتگوی بین ادیان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ایران و شورای جهانی کلیساها به صورت دوره ای در تهران و ژنو برگزار می شود.

حاضرین در این همایش در سخنرانی های خود به جنبه های مختلف موضوع این همایش پرداختند.

موضوع سخنرانی اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان در این همایش "همکاری میان رهبران دینی و سیاسی در جهت صلح پایدار و با ثبات" بود.

اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان خلیفه ارامنه تهران در سخنرانی خود با اشاره به اهمیت گفتگوی توأم با اعتماد و همکاری متقابل، تأکید کردند که در نبود اعتماد، همکاری امکان پذیر نخواهد بود. 

خلیفه ارامنه تهران در بخش دیگری از سخنرانی خود بر لزوم گفتگوی واقعی و معتبر و به دور از سودجویی تأکید کردند. ایشان همچنین افزودند، بدون گفتگو نمی توان به نتیجه مطلوب دست یافت.

خلیفه ارامنه تهران در سخنرانی خود با اشاره به آزادی های مذهبی اقلیت های دینی در ایران از رویکردهای حکیمانه مقام معظم رهبری نسبت به اقلیت های دینی قدردانی کردند. 

اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان در بخش دیگری از سخنرانی خود با انتقاد از قرار گرفتن نام حزب الله لبنان در ردیف گروه های افراطی همچون القاعده، تأکید کردند: در حال حاضر حزب الله لبنان با سیاست حساب شده و مثبت خود نقش مثبتی در حفظ ثبات در عرصه سیاسی لبنان بر عهده دارد.

دیگر سخنرانان این همایش نیزدر سخنرانی های خود به ضرورت رعایت احترام متقابل اشاره و تأکید کردند از این طریق می توان طعم صلح و خوشبختی واقعی را که از سوی ادیان به انسان ها ارزانی شده است، چشید.

حاضرین در همایش عصر روز سه شنبه 17 نوامبر در مراسم شام رسمی که از سوی هیئت اجرایی شورای جهانی کلیساها به افتخار شرکت کنندگان در همایش مسیحیت و اسلام تدارک دیده شده بود، حضور یافتند.

تماس با ما

خیابان استاد نجات الهی، شماره 295
تهران 1598873311

No.295, Ostad Nejatollahi Ave.,
Tehran - IRAN

Tel: (+98-21) 88901634, 88901635,
88901636, 88897980, 88897981

Fax: (+98-21) 88892617

info@tehranprelacy.com


روابط عمومی شورای خلیفه گری:
pr@tehranprelacy.com