ՏՕՆԵՐ

Կրօնական Տօների Օրացոյց


Երկուշաբթի 29 Մարտի 2021;
Աւագ երկուշաբթի

Երեքշաբթի 30 Մարտի 2021;
Աւագ երեքշաբթի

Չորեքշաբթի 31 Մարտի 2021;
Աւագ չորեքշաբթի

Հինգշաբթի 01 Ապրիլի 2021;
Աւագ Հինգշաբթի

Ուրբաթ 02 Ապրիլի 2021;
Աւագ ուրբաթ

Շաբաթ 03 Ապրիլի 2021;
Ճրագալոյց

Կիրակի 04 Ապրիլի 2021;
Սուրբ Յարութիւն կամ Զատիկ

Չորեքշաբթի 07 Ապրիլի 2021;
Աւետումն Սուրբ Կոյս Մարիամ Աստւածածնի

Շաբաթ 10 Ապրիլի 2021;
Յիշատակ գլխատման Ս․Յովհաննէս Մկրտչի

Կիրակի 11 Ապրիլի 2021;
Կրկնազատիկ

ԸՆԹԵՐՑՈՒՄՆԵՐ

Առօրեայ Աստւածաշնչեան ընթերցումներ




Հինգշաբթի 01 Ապրիլի 2021;
Աւագ հինգշաբթիԱւագ հինգշաբթի

Ուրբաթ 02 Ապրիլի 2021;
Աւագ Ուր. Պահք

Շաբաթ 03 Ապրիլի 2021;
Աւագ Շաբաթ. Ճրագալոյց Ս. Զատկի

Կիրակի 04 Ապրիլի 2021;
Կիրակի. Ս. ՅԱՐՈՒԹԻՒՆ ՏԵԱՌՆ ՄԵՐՈՅ ՅԻՍՈՒՍԻ ՔՐԻՍՏՈՍԻ (ԶԱՏԻԿ)

Երկուշաբթի 05 Ապրիլի 2021;
Ս. Զատկի Յիշատակ մեռելոց

Երեքշաբթի 06 Ապրիլի 2021;
ԳՈՐԾՔ ԱՌԱՔԵԼՈՑ 2․42‐3․21։ ԱՒԵՏԱՐԱՆ ԸՍՏ ՂՈՒԿԱՍԻ 24․13‐35։

Չորեքշաբթի 07 Ապրիլի 2021;
Յիշատակ տասն կուսանացն. Աւետումն Ս. Աստուածածնի:

Հինգշաբթի 08 Ապրիլի 2021;
Ե օր Ս. Զատկի

Ուրբաթ 09 Ապրիլի 2021;
Զ օր Սուրբ Զատիկի

Շաբաթ 10 Ապրիլի 2021;
շաբաթ,Է օր Սուրբ Զատիկիշաբաթ,Է օր Սուրբ Զատիկի

Հայկական անձնանուններ

Հայ ազգի արժանիքներին լաւածանօթ և նրա արժէքներով հպարտ հայ ծնողի համար մեծ նշանակութիւն ունի իր գալիք սերնդի հայապահպանման գործընթացը, մասնաւորաբար սփիւռքեան պայմաններում:
Ուստի, այս ուղղութեամբ նորամանկան սպասող ընտանիքներին օժանդակելու նպատակով է, որ օգտւելով հայկական եւ եւրոպական տարբեր աղբիւրներից, Թեհրանի Ազգային Առաջնորդարանի կայքէջի վրայ է տեղադրւում Հայկական անձնանունների ցանկը:

ՀԱՅԿԱԿԱՆ ԱՆՁՆԱՆՈՒՆՆԵՐ



ԱՆԼԱՅՆ ՎՃԱՐՈՒՄ

Ծխական Տուրք

Մեր փոքր , բայց կարեւոր ներդրում է Ազգային-Համայնքային կառոյցների Պահպանման համար

Սիրելի ժողովուրդ, Թեհրանի հայոց Թեմական Խորհրդի որոշմամբ՝ Ծխական Տուրքի վճարումը Ձեզ համար դիւրացնելու նպատակով՝ այսուհետ կարող էք կատարել այս կայքի միջոցով, որով օգտակար կը հանդիսանաք թեմիս ազգային-համայնքային կառոյցների պահպանման գործին:

ԾԽԱԿԱՆ ՏՈՒՐՔԻ ԱՆԼԱՅՆ ՎՃԱՐՈՒՄ

Events Calendar

April,
2021
13 April 2021
May
Sat Sun Mon Tue Wed Thu Fri
27 28 29 30 31 1 Thursday, 1 April 2021 2 Friday, 2 April 2021
3 Saturday, 3 April 2021 4 Sunday, 4 April 2021 5 Monday, 5 April 2021 6 Tuesday, 6 April 2021 7 Wednesday, 7 April 2021 8 Thursday, 8 April 2021 9 Friday, 9 April 2021
10 Saturday, 10 April 2021 11 Sunday, 11 April 2021 12 Monday, 12 April 2021 13 Tuesday, 13 April 2021 14 Wednesday, 14 April 2021 15 Thursday, 15 April 2021 16 Friday, 16 April 2021
17 Saturday, 17 April 2021 18 Sunday, 18 April 2021 19 Monday, 19 April 2021 20 Tuesday, 20 April 2021 21 Wednesday, 21 April 2021 22 Thursday, 22 April 2021 23 Friday, 23 April 2021
24 Saturday, 24 April 2021 25 Sunday, 25 April 2021 26 Monday, 26 April 2021 27 Tuesday, 27 April 2021 28 Wednesday, 28 April 2021 29 Thursday, 29 April 2021 30 Friday, 30 April 2021

ԼԵԶՒԻ ԸՆՏՐՈՒԹԻՒՆ

Search

Կապ մեզ հետ

خیابان استاد نجات الهی، شماره 295
تهران 1598873311

No.295, Ostad Nejatollahi Ave.,
Tehran - IRAN

Tel: (+98-21) 88901634, 88901635,
88901636, 88897980, 88897981

Fax: (+98-21) 88892617

info@tehranprelacy.com


Թ. Հ. Թեմի Յարաբերական Մարմնի հետ կապւելու համար՝
pr@tehranprelacy.com