ՏՕՆԵՐ

Կրօնական Տօների Օրացոյց


Երկուշաբթի 29 Մարտի 2021;
Աւագ երկուշաբթի

Երեքշաբթի 30 Մարտի 2021;
Աւագ երեքշաբթի

Չորեքշաբթի 31 Մարտի 2021;
Աւագ չորեքշաբթի

Հինգշաբթի 01 Ապրիլի 2021;
Աւագ Հինգշաբթի

Ուրբաթ 02 Ապրիլի 2021;
Աւագ ուրբաթ

Շաբաթ 03 Ապրիլի 2021;
Ճրագալոյց

Կիրակի 04 Ապրիլի 2021;
Սուրբ Յարութիւն կամ Զատիկ

Չորեքշաբթի 07 Ապրիլի 2021;
Աւետումն Սուրբ Կոյս Մարիամ Աստւածածնի

Շաբաթ 10 Ապրիլի 2021;
Յիշատակ գլխատման Ս․Յովհաննէս Մկրտչի

Կիրակի 11 Ապրիլի 2021;
Կրկնազատիկ

ԸՆԹԵՐՑՈՒՄՆԵՐ

Առօրեայ Աստւածաշնչեան ընթերցումներ




Հինգշաբթի 01 Ապրիլի 2021;
Աւագ հինգշաբթիԱւագ հինգշաբթի

Ուրբաթ 02 Ապրիլի 2021;
Աւագ Ուր. Պահք

Շաբաթ 03 Ապրիլի 2021;
Աւագ Շաբաթ. Ճրագալոյց Ս. Զատկի

Կիրակի 04 Ապրիլի 2021;
Կիրակի. Ս. ՅԱՐՈՒԹԻՒՆ ՏԵԱՌՆ ՄԵՐՈՅ ՅԻՍՈՒՍԻ ՔՐԻՍՏՈՍԻ (ԶԱՏԻԿ)

Երկուշաբթի 05 Ապրիլի 2021;
Ս. Զատկի Յիշատակ մեռելոց

Երեքշաբթի 06 Ապրիլի 2021;
ԳՈՐԾՔ ԱՌԱՔԵԼՈՑ 2․42‐3․21։ ԱՒԵՏԱՐԱՆ ԸՍՏ ՂՈՒԿԱՍԻ 24․13‐35։

Չորեքշաբթի 07 Ապրիլի 2021;
Յիշատակ տասն կուսանացն. Աւետումն Ս. Աստուածածնի:

Հինգշաբթի 08 Ապրիլի 2021;
Ե օր Ս. Զատկի

Ուրբաթ 09 Ապրիլի 2021;
Զ օր Սուրբ Զատիկի

Շաբաթ 10 Ապրիլի 2021;
շաբաթ,Է օր Սուրբ Զատիկիշաբաթ,Է օր Սուրբ Զատիկի

Հայկական անձնանուններ

Հայ ազգի արժանիքներին լաւածանօթ և նրա արժէքներով հպարտ հայ ծնողի համար մեծ նշանակութիւն ունի իր գալիք սերնդի հայապահպանման գործընթացը, մասնաւորաբար սփիւռքեան պայմաններում:
Ուստի, այս ուղղութեամբ նորամանկան սպասող ընտանիքներին օժանդակելու նպատակով է, որ օգտւելով հայկական եւ եւրոպական տարբեր աղբիւրներից, Թեհրանի Ազգային Առաջնորդարանի կայքէջի վրայ է տեղադրւում Հայկական անձնանունների ցանկը:

ՀԱՅԿԱԿԱՆ ԱՆՁՆԱՆՈՒՆՆԵՐ



ԱՆԼԱՅՆ ՎՃԱՐՈՒՄ

Ծխական Տուրք

Մեր փոքր , բայց կարեւոր ներդրում է Ազգային-Համայնքային կառոյցների Պահպանման համար

Սիրելի ժողովուրդ, Թեհրանի հայոց Թեմական Խորհրդի որոշմամբ՝ Ծխական Տուրքի վճարումը Ձեզ համար դիւրացնելու նպատակով՝ այսուհետ կարող էք կատարել այս կայքի միջոցով, որով օգտակար կը հանդիսանաք թեմիս ազգային-համայնքային կառոյցների պահպանման գործին:

ԾԽԱԿԱՆ ՏՈՒՐՔԻ ԱՆԼԱՅՆ ՎՃԱՐՈՒՄ

Events Calendar

December,
2020
December 2020
Sat Sun Mon Tue Wed Thu Fri
28 29 30 1 Tuesday, 1 December 2020 2 Wednesday, 2 December 2020 3 Thursday, 3 December 2020 4 Friday, 4 December 2020
5 Saturday, 5 December 2020 6 Sunday, 6 December 2020 7 Monday, 7 December 2020 8 Tuesday, 8 December 2020 9 Wednesday, 9 December 2020 10 Thursday, 10 December 2020 11 Friday, 11 December 2020
12 Saturday, 12 December 2020 13 Sunday, 13 December 2020 14 Monday, 14 December 2020 15 Tuesday, 15 December 2020 16 Wednesday, 16 December 2020 17 Thursday, 17 December 2020 18 Friday, 18 December 2020
19 Saturday, 19 December 2020 20 Sunday, 20 December 2020 21 Monday, 21 December 2020 22 Tuesday, 22 December 2020 23 Wednesday, 23 December 2020 24 Thursday, 24 December 2020 25 Friday, 25 December 2020
26 Saturday, 26 December 2020 27 Sunday, 27 December 2020 28 Monday, 28 December 2020 29 Tuesday, 29 December 2020 30 Wednesday, 30 December 2020 31 Thursday, 31 December 2020 1

ԼԵԶՒԻ ԸՆՏՐՈՒԹԻՒՆ

Search

Կապ մեզ հետ

خیابان استاد نجات الهی، شماره 295
تهران 1598873311

No.295, Ostad Nejatollahi Ave.,
Tehran - IRAN

Tel: (+98-21) 88901634, 88901635,
88901636, 88897980, 88897981

Fax: (+98-21) 88892617

info@tehranprelacy.com


Թ. Հ. Թեմի Յարաբերական Մարմնի հետ կապւելու համար՝
pr@tehranprelacy.com